ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM SKINHUB

Czy myślałaś/eś kiedykolwiek o wolontariacie i osobistym zaangażowaniu w inicjatywy organizacji pozarządowych?Zostań wolontariuszem SkinHub

Faktycznie, wolontariusz nie zarabia, ale nie oznacza to, że nie odnosi żadnych korzyści. Angażując się w wolontariat, masz okazję lepiej poznać siebie i tematykę zagadnień związanych z aktywnością organizacji organizującej wolontariat. Zawierasz też wiele ciekawych i wartościowych znajomości. To, co zyskasz, zależy w dużej mierze od Twojego zaangażowania i celów, które sobie wyznaczyłaś/eś.

Co zyskuję dzięki wolontariatowi?

Praca wolontariusza co prawda nie gwarantuje atrakcyjnych perspektyw finansowych, ale przynosi szereg innych korzyści, takich jak np.:

  • Doświadczenie i umiejętności

Komunikatywność, umiejętność pracy w grupie, praca projektowa – to przykładowe kompetencje, które możesz zdobywać i rozwijać w trakcie wolontariatu. Wolontariusze nie tylko wykonują określone zadania, ale również uczestniczą w rozmaitych szkoleniach rozwojowych, dzięki którym zwiększają swoje szanse na rynku pracy i zyskują większą pewność siebie.

  • Znajomość branży

Jako wolontariusz możesz poznawać tajniki zawodu, obserwując działania doświadczonych specjalistów i wykonując zadania pod ich czujnym okiem. Zyskujesz także liczne okazje, by zgłębiać wiedzę na temat branży, z którą chcesz związać swoją przyszłość. Znajomość realiów pomaga formułować cele zawodowe i podejmować przemyślane decyzje.

  • Znajomości branżowe

Rozpoczynając wolontariat, zyskujesz też wiele okazji, by poznawać specjalistów, zadawać im pytania i czerpać z ich doświadczeń. To także świetna okazja, by zawierać znajomości, które można rozwijać również na gruncie prywatnym. Utrzymywanie relacji z przyjaciółmi to źródło radości, które pozwala zachować równowagę między życiem osobistym i zawodowym.

  • Wykazywanie aktywności

Wolontariat to działanie podejmowane ze względu na ambicję lub potrzebę niesienia pomocy – nie z przymusu, konieczności albo dla pieniędzy. Gdy zaangażujesz się w działania wykonywane w ramach wolontariatu, stajesz się aktywny, wyznaczasz cele i podążasz w ich kierunku.

  • Nauka empatii

Wolontariat w szpitalu, domu dziecka, w pracy z pacjentami i w innych miejscach, gdzie ma się do czynienia z cierpieniem, uwrażliwia na cudze potrzeby i uczucia. Empatia jest niezmiernie ważna, ponieważ dzięki niej można trafnie oceniać potrzeby podopiecznych, współpracowników, klientów itd.

Jeśli uważasz, że wolontariat jest dla Ciebie i chcesz razem z nami realizować misję i wizję SkinHub, nie zwlekaj, napisz kilka zdań o sobie i wyślij nam wiadomość!

 

Zostań Wolontariuszem!